mezzemarin logo
balıklar balıklar
blur

Manifesto

okyanus logo
uskumrular logo
uskumru logo
el logo
karides logo
uskumrular logo
uskumru logo
el logo logo
karides logo
karides logo

01

Sofraların mutluluğu için çalışırız.

Tazeliğine ve lezzetine güvendiğimiz en besleyici deniz ürünlerini, soğuk zincir şartlarını koruyarak uygun fiyat anlayışı ile sunmayı ve sofralara ulaştırmayı temel misyonumuz olarak benimseriz.

02

Değerlerimize bağlıyız.

Ürünlerimizin 50 yıl boyunca dünya sofralarında yer almasını ve severek tüketilmesini sağlayan değerlere sıkı sıkıya bağlıyız.

03

Bize duyulan güveni hep taze tutarız.

Tüketicilerimizin sofralarına layık gördükleri ürünlerimizi, işleme teknolojimize, kalite kontrol sistemlerimize ve çalışanlarımızın uzmanlığına güvenerek işler ve "Güvenilir Gıda" olarak sunarız.

04

Denizlerin yıldız lezzetlerinin peşindeyiz

Tüketicilerimizin damak zevklerini dikkate alır, ürünlerimizin her zaman en üstün lezzete ve kaliteye sahip olmalarını sağlamak için AR-GE'ye önem veririz.

05

Açık denizlerde yüzeriz.

Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan global bir marka olmanın tüm gereklerini yerine getiririz. Kalitemizden taviz vermez, uluslararası standartlarla taçlandırırız.

06

Kabımıza sığmayız, her yere ulaşırız

Ürettiğimiz değeri “Türkiye Balık Yesin” anlayışı ile zincir marketler, HORECA ve catering kanalları aracılığı ile mümkün olan her noktada tüketicilerimizle buluştururuz.

07

Yenilik ve inovasyonla besleniriz.

Tüketicilerimizin artan ve gelişen taleplerini takip eder, ihtiyaçlarını ortaya koyarız. Teknoloji ve trendleri takip ederek yeni ürünler geliştirir, tüketicilerimizi taze, kolay ve sağlıklı balıkla buluşturacağımız alanlar yaratırız.

08

Daha mavi bir geleceğe inanırız.

Üretimimizin her aşamasında çevre ve denizlerin korunması için gerekli önlemleri alır, kaynaklarımızın sürdürülebilirliği ve doğanın geleceği için çevre politikamızdan taviz vermeyiz.

09

Yeni denizlere açılmak için heyecan duyarız.

Geliştireceğimiz ürünlerle yeni kategoriler yaratmak, yeni pazarlara açılmak ve daha fazla sofrada yer almak için takım ruhumuzu ve motivasyonumuzu yüksek tutarız.

10

Deniz kadar berrak, su kadar şeffafız.

Kurum olarak toplumsal değerleri yansıtan kanun ve düzenlemelere uyum gösteririz. İletişime açık, erişilebilir ve bilgi paylaşımı konusunda şeffaflık ilkesine sahibiz.

Dünya Denizlerinde Tazelik ve Lezzet Peşinde Bir Yolculuk

“İnsan, kıyıyı gözden kaybetme cesareti olmadan yeni denizler keşfedemez.”

Andre Gide

Uzun görüşmeler, toplantılar, planlamalar ve Türkiye’den dünyanın dört köşesine uzanacak ürünleriyle büyük bir markanın doğuşu… 1959 yılından beri dondurulmuş gıdada ülkenin en köklü üreticilerinden Pakyürek A.Ş’nin yönetim kurulunda yeni bir markanın temelleri atılıyordu.

Yıllardır en iyi yaptıkları şeyi yapmaya daha büyük bir motivasyon, güç ve yayılma enerjisiyle devam edecekler, dünya denizlerinin en seçkin lezzetlerini, en besleyici haliyle paketleyip en uygun fiyatla sofralara ulaştıracaklardı.mezzeMarin, markalaşma sürecine bu motivasyonun ve sorumluluğun bir ürünü olarak başladı.

Ve bir gün, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük zincir marketlerinden biri, adı ürettiği lezzetlerle duyulmaya başlayan mezzeMarin’e bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ürünlerinin lezzeti, tesislerinin standartları, yöneticilerinin vizyonu ve personelinin çalışkanlığı dev market zincirinin yetkililerini etkiledi. “Bu lezzetler en kısa sürede raflarımızda olmalı, daha çok sofrayla buluşmalı.” diyerek el sıkışıldı.mezzeMarin’in bugün dünyada 16 ülkeye, Türkiye’de 20.000’den fazla noktaya yayılma macerası işte böyle başladı.

Farklı ürün çeşitlerimizle birçok market zincirin raflarını doldurdu mezzeMarin. Art arda tadım etkinlikleri, tanıtımlar ve tüketicilerin beğenisiyle yükselen talep,mezzeMarin’e diğer zincir marketlerin kapılarını da sonuna kadar açtı.

Kıyıdan uzaklaşma cesaretini gösteren mezzeMarin için yeni denizleri keşfetme ve okyanusları aşma sırası gelmişti.mezzeMarin, genç ve taptaze bir marka iken 2006 Moskova Su Ürünleri Fuarı’nda yer alma fırsatını yakaladı. Gıda devlerinin katıldığı bu prestijli fuarda mezzeMarin, füme hamsisinin lezzeti ile jüriyi büyüledi ve altın madalya kazanmayı başardı. 11 Türk firmasının yer aldığı bu fuarda altın madalya kazanmak, genç markayı gururlandırdı ve motivasyonunu zirveye çıkardı.

Ardından Belçika Su Ürünleri Fuarı’nda çiroz ve ahtapot şiş ürünleriyle finale kalan mezzeMarin, sektörün başarılı ve iddialı markalarından biri olacağını kısa sürede kanıtladı. Bu başarıların devamında mezzeMarin, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yerli karidesi market raflarında satışa sunmaya başladı.

mezzeMarin’in başarısı market raflarıyla da sınırlı kalmadı. Seçkin hotel, restaurant ve kafe zincirleri, deniz ürünleri menülerini mezzeMarin ürünleriyle oluşturmaya ve en değerli misafirlerinin sofralarını mezzeMarin lezzetleriyle donatmaya başladı. HORECA kanalında gerçekleştirilen işbirlikleri, markayı toptan gıda alanında da hızla büyümesini sağladı.

Günümüzde mezzeMarin, soğuk zincir ilkelerine bağlı kalarak, sağlık ve lezzetten taviz vermeyerek, balık yemeyi herkes için pratik ve lezzetli hale getirme misyonuyla üretimini sürdürüyor.

mezzeMarin, “Türkiye Balık Yesin” anlayışı ile çalışan, pazarın ihtiyaçlarını anlayıp yeni kategoriler yaratan, sorumluluk sahibi, güçlü ve yenilikçi bir marka olarak lezzeti denizden sofralara taşımaya devam ediyor.

Kalite

Açık denizden sofralara dek tüm aşamalarda güvenilir gıda anlayışı ile faaliyetlerini yürüten mezzeMarin, insan sağlığına ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.

kalite kontrol, şef ve tabaklar

En ileri teknoloji ve kalite kontrol sistemleri ile donatılmış olan mezzeMarin tesislerinde denetimler konusunda deneyimli personeller tarafından özenle gerçekleştirilmektedir.

arrow
arrow
arrow
arge

mezzeMarin, kalite konusunda uluslararası standartlara bağlı kalarak üretim gerçekleştirmektedir. mezzeMarin’in kalite standartlarından taviz vermeden gerçekleştirdiği üretimi birçok ulusal ve uluslararası sertifika ile taçlandırılmıştır.

yemek ve insan

Sertifikalarımız

mezzemarin sertifikalar

AR-GE

mikroskop

Açık denizden sofralara dek tüm aşamalarda güvenilir gıda anlayışı ile faaliyetlerini yürüten mezzeMarin, insan sağlığına ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.

küp iconu

En ileri teknoloji ve kalite kontrol sistemleri ile donatılmış olan mezzeMarin tesislerinde denetimler konusunda deneyimli personeller tarafından özenle gerçekleştirilmektedir.

beyaz balık iconu

mezzeMarin, kalite konusunda uluslararası standartlara bağlı kalarak üretim gerçekleştirmektedir. mezzeMarin’in kalite standartlarından taviz vermeden gerçekleştirdiği üretimi birçok ulusal ve uluslararası sertifika ile taçlandırılmıştır.

Sosyal Sorumluluk

sosyal sorumluluk

Sürdürülebilirlik

mezzeMarin, daha mavi bir geleceğe inanır ve doğal kaynakların korunması adına maksimum özenle çalışır.

Üretiminin her aşamasında çevre ve denizlerin korunması için gerekli önlemleri alır, tabiatın sürdürülebilirliği için çevre politikalarından taviz vermez.

mezzeMarin başarıda sürekliliği sağlayan gücü çalışanlarının mutluluğu ve aidiyet duygularından alır.

Personelinin kurum içindeki huzuru, bağlılığına önem verir. Mesleki gelişimi için sürekli eğitime ve yenilenmeye inanır.

mezzeMarin, her adımını şeffaf olmanın özgüveniyle atar.

Kurum olarak toplumsal değerleri yansıtan kanun ve düzenlemelere uyum gösterecek şekilde faaliyet gösteren mezzeMarin, iletişime açık, erişilebilir ve bilgi paylaşımı konusunda şeffaflık ilkesine sahiptir.

Kurumsal Kimlik

Logolar