Dünya Denizlerinde Tazelik ve Lezzet Peşinde Bir Yolculuk

“İnsan, kıyıyı gözden kaybetme cesareti olmadan yeni denizler keşfedemez.”   -Andre Gide

Uzun görüşmeler, toplantılar, planlamalar ve Türkiye’den dünyanın dört köşesine uzanacak ürünleriyle büyük bir markanın doğuşu… 1959 yılından beri dondurulmuş gıdada ülkenin en köklü üreticilerinden Pakyürek A.Ş’nin yönetim kurulunda yeni bir markanın temelleri atılıyordu.

Yıllardır en iyi yaptıkları şeyi yapmaya daha büyük bir motivasyon, güç ve yayılma enerjisiyle devam edecekler, dünya denizlerinin en seçkin lezzetlerini, en besleyici haliyle paketleyip en uygun fiyatla sofralara ulaştıracaklardı.mezzeMarin, markalaşma sürecine bu motivasyonun ve sorumluluğun bir ürünü olarak başladı.

Ve bir gün, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük zincir marketlerinden biri, adı ürettiği lezzetlerle duyulmaya başlayan mezzeMarin’e bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ürünlerinin lezzeti, tesislerinin standartları, yöneticilerinin vizyonu ve personelinin çalışkanlığı dev market zincirinin yetkililerini etkiledi. “Bu lezzetler en kısa sürede raflarımızda olmalı, daha çok sofrayla buluşmalı.” diyerek el sıkışıldı.mezzeMarin’in bugün dünyada 16 ülkeye, Türkiye’de 20.000’den fazla noktaya yayılma macerası işte böyle başladı.

Farklı ürün çeşitlerimizle birçok market zincirin raflarını doldurdu mezzeMarin. Art arda tadım etkinlikleri, tanıtımlar ve tüketicilerin beğenisiyle yükselen talep,mezzeMarin’e diğer zincir marketlerin kapılarını da sonuna kadar açtı.

Kıyıdan uzaklaşma cesaretini gösteren mezzeMarin için yeni denizleri keşfetme ve okyanusları aşma sırası gelmişti.mezzeMarin, genç ve taptaze bir marka iken 2006 Moskova Su Ürünleri Fuarı’nda yer alma fırsatını yakaladı. Gıda devlerinin katıldığı bu prestijli fuarda mezzeMarin, füme hamsisinin lezzeti ile jüriyi büyüledi ve altın madalya kazanmayı başardı. 11 Türk firmasının yer aldığı bu fuarda altın madalya kazanmak, genç markayı gururlandırdı ve motivasyonunu zirveye çıkardı.

Ardından Belçika Su Ürünleri Fuarı’nda çiroz ve ahtapot şiş ürünleriyle finale kalan mezzeMarin, sektörün başarılı ve iddialı markalarından biri olacağını kısa sürede kanıtladı. Bu başarıların devamında mezzeMarin, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yerli karidesi market raflarında satışa sunmaya başladı.

mezzeMarin’in başarısı market raflarıyla da sınırlı kalmadı. Seçkin hotel, restaurant ve kafe zincirleri, deniz ürünleri menülerini mezzeMarin ürünleriyle oluşturmaya ve en değerli misafirlerinin sofralarını mezzeMarin lezzetleriyle donatmaya başladı. HORECA kanalında gerçekleştirilen işbirlikleri, markayı toptan gıda alanında da hızla büyümesini sağladı.

Günümüzde mezzeMarin, soğuk zincir ilkelerine bağlı kalarak, sağlık ve lezzetten taviz vermeyerek, balık yemeyi herkes için pratik ve lezzetli hale getirme misyonuyla üretimini sürdürüyor.

mezzeMarin, “Türkiye Balık Yesin” anlayışı ile çalışan, pazarın ihtiyaçlarını anlayıp yeni kategoriler yaratan, sorumluluk sahibi, güçlü ve yenilikçi bir marka olarak lezzeti denizden sofralara taşımaya devam ediyor.

Shopping Cart