mezzeMarin dondurulmuş gıda alanındaki deneyimli bir marka mıdır?

mezzeMarin, Türkiye’nin dondurulmuş gıda alanındaki ilk kuruluşlarından Pakyürek A.Ş’nin bir markasıdır. Pakyürek A.Ş, 1975 yılından günümüze dek dondurulmuş gıda konusunda en yüksek teknolojiyi ve hijyen standartlarını uygulayan, alanının deneyimli ve köklü kuruluşlarından biridir. 

 

mezzeMarin ürünlerini nerelerde bulabilirim?

mezzeMarin olarak ürünlerimizi birçok zincir markette sizlerle buluşturuyoruz. Lezzetli, kaliteli ve sağlık ürünlerimizi mezzemarin.online web sitesinden, GROSERİ, BİM, CARREFOURSA, FİLE, METRO bulabilirsiniz.  

mezzeMarin ürünlerinin menşei bilgileri nelerdir?

Uskumru, Mezgit ve Ringa ürünlerimizin menşei Norveç/İzlanda; Karadeniz Somonu, Hamsi, Sardalya, Karides, Somon Füme, Levrek ve Çipura ürünlerimizin menşei ise Türkiye’dir.

mezzeMarin ürünleri online olarak satın alınabiliyor mu?

Müşterilerimizin kıymetli siparişlerini karşılamak ve soğuk zincir taşımacılığı ile siparişlerini müşterilerimize teslim edebilmek adına mezzemarin.online satış kanalını hayata geçirdik. mezzemarin.online websitesi üzerinden ürünlerimize ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Kargo ile gönderim var mı?

Ürünlerimizi, sizlere daha güvenli bir şekilde ulaştırabilmek adına soğuk zincir şartlarını koruyarak özel araçlarımızla satış noktalarına ulaştırıyoruz

mezzeMarin ürünleri koruyucu içeriyor mu?

Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi Hızlı Dondurulmuş Gıdalar Tebliği’ne göre şoklanıp, doldurulmaktadır ve muhafaza edilmektedir. Ürünlerimizin şoklanıp, dondurulmasında hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır.

mezzeMarin ürünlerini nasıl muhafaza edebilirim?

mezzeMarin ürünlerimiz etiket ve ambalajlarında belirtildiği şekilde muhafaza edilmelidir. Marine ve füme ürünleri buzdolabında (0+4°C), dondurulmuş ürünleri dondurucuda (-18°C) muhafaza edebilirsiniz.

mezzeMarin ürünlerini ambalajı açtıktan sonra nasıl muhafaza etmelisiniz?

Kapağı açılmış mezzeMarin marine ve füme ürünleri buz dolabında 7 gün muhafaza edebilirsiniz. Dondurulmuş mezzeMarin ürünlerini ambalaj içindeki ürünleri çözdürmeden, ambalajın ağzını kapatarak dondurucuda muhafaza edebilirsiniz.

mezzeMarin ürünleri dondurucuda ne kadar süreyle saklanabilmektedir?

Donuk mezzeMarin ürünlerini dondurucunuzda (-18°C)’de ambalaj üzerinde belirtilen son tüketim tarihine kadar ilk gün ki tazeliğinde muhafaza edebilirsiniz.

Balık diyetime uygun bir besin midir?

Doğru pişirme tekniğiyle hazırlanan balıklar diyetiniz için faydalıdır. Balığınızı az yağlı hatta yağsız bir şekilde pişirilerek kilo almanızı engelleyebilirsiniz. Haşlanmış, buharda ya da ızgarada pişirilmiş balıklar diyetinize olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca balığı salata gibi diyet yemeklerinizi destekleyecek bir protein kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Dondurulmuş mezzeMarin ürünleri ne gibi avantajlar sağlar?

Dondurulmuş mezzeMarin ürünleri size, dilediğiniz balığı dört mevsim afiyetle tüketebilme imkânı sunar. Ayrıca dondurulmuş mezzeMarin ürünleri işlenmiş ve pişirmeye hazır ürünler olduğu için size pratik ve besleyici bir öğünü çok kısa sürede hazırlama olanağı verir.

mezzeMarin ürünlerinde bulunan Omega-3’ün faydaları nelerdir?

Vücudunuz için gerekli olan ama vücudunuzda üretilemeyen ve mutlaka dışarıdan almanız gereken Omega-3, sağlığınıza önemli katkılarda bulunur. Anne karnındaki bebeğin zekâ gelişimi açısından önemlidir. Cilt altı bağ dokunuzu koruyarak yaşlanma ve kırışıklık karşıtı etki göstermektedir. Vücudunuzda yağ depolanmasını ve kilo alım riskinizi azaltır. Omega-3, sizi Alzheimer hastalığına karşı korur ve karaciğer sağlığınız için pek çok olumlu etkiye sahiptir. Yapılan araştırmalarda kalp hastalıkları riskini azalttığı kanıtlanmış, depresyon tedavisinde olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir

Hangi balıklar Omega-3 açısından zengindir?

Sağlığınız için büyük önem taşıyan Omega-3 özellikle soğuk sularda yaşayan uskumru, sardalya, hamsi gibi yağlı balıklar da bol miktarda bulunmaktadır.

AccordionHangi pişirme yöntemi daha sağlıklıdır? Panel Title

Balığınızı ızgarada pişirmek, fırınlamak veya sebzelerle buharda pişirmek balığın besin değerlerini koruduğu en sağlıklı pişirme yöntemleri olarak öne çıkmaktadır. Kızartılmış balıklar yağ çekeceği için vücudunuzun yağ ve kolesterol dengesini bozabilir.

Dondurulmuş mezzeMarin ürünlerini pişirmeden önce çözdürmek gerekir mi, hangi yöntemle çözdürülebilir?

Dondurulmuş mezzeMarin ürünlerini ambalajından çıkartıp su dolu bir kap içerisinde üzerindeki buz tabakası eriyene kadar tutabilir ya da akan musluk suyunun altında, üzerindeki buz tabakası eriyene kadar çözdürebilirsiniz.

Dondurulmuş deniz ürünlerinin avantajları nelerdir?

Dondurulmuş deniz ürünleri denizden çıkar çıkmaz en taze haliyle ve düşük ısılarda dondurulduğu için tazeliklerini ve besin değerini tüketeceğiniz ana kadar korurlar. Hızlı dondurulmuş ürünler besleyici özelliklerini yitirmeden en uzun sürede hiç katkısız olarak saklarlar. Ayrıca dondurulmuş deniz ürünlerinde, bozulmaya sebep olan mikroorganizmaların üremesi, bunun sonucunda ürünlerin bozulması, besin değerlerinin kaybolması mümkün değildir. Dondurulmuş deniz ürünleri sayesinde, dilediğiniz balığı av mevsimine bağlı kalmaksızın dört mevsim boyunca tüketebilirsiniz.

Balığın yanında yoğurt yemek zehirlenmeye yol açar mı?

Bozulmamış olduğundan eminseniz balık ve yoğurdu birlikte tüketmenizde hiçbir sakınca yoktur. Beraber tüketeceğiniz dondurulmuş balık ile yoğurdun son tüketim tarihlerinin dolmamış olmasına özen gösterin. Bozulduğundan şüphelendiğiniz süt ve süt ürünlerini, balıkları tüketmemeye dikkat edin. Bunlara dikkat ederek balık ve yoğurdu güvenle ve keyifle tüketebilirsiniz.