mezzeMarin’de Her Lezzetin Hikayesi Başka

Dünyanın çeşitli denizlerinden özenle seçilen mezzeMarin ürünlerinin hepsi bambaşka denizlerden ayrı hikayelerle sofranıza geliyor. 

Hamsi
Karadeniz'in ikonik balığı hamsi, Azak Deniz'inde de bol miktarda bulunuyor. 
KanuniSultan Süleyman'nın favori balığı olan Hamsi, vaktiyle ünlü Türk gezgini Evliya Çelebi'nin yazılarına konuk olmuş. 
Sürüler halinde gezinen Hamsi yakşalık 4 yıl yaşıyor. Hamsinin omega-3, protein ve lezzet dolu içeriği, adına türküler yazılmasıyla ülkemizde en sevilen balıklarından biri olduğunu kanıtlıyor.

Karadeniz Somonu
Karadeniz yaylalarının serin sularında başlayıp Karadeniz kıyılarından sofralara uzanan bir hikaye de Karadeniz Somonu'nun hikayesi. 
Elit sofraların vazgeçilmesi olarak bilinen somon,dünyanın besin değeri en yüksek balıklarından biridir.

Karides
Balıkların ardından en çok bilinen ve en çok tüketilen deniz ürünü olan Karides, mezzeMarin'in Akdenizli lezzeti. Mersin, İskenderun, Karataş ve Yumurtalık kıyılarından gelen Karides, protein, kalsiyum, fosfor ve magnezyum içermesiyle adete sağlık deposu.

Mezgit
mezzeMarin'in pamuk etli lezzeti Mezgit, sofralarınıza Avrupa'nın serin ve temiz Kuzey denizlerinden geliyor. 
Gıda endüstrisinde en çok tercih edilen balık olan mezgit, düşük yağ oranı ve yüksek proteinli içeriği ile sofraları süslüyor.

Sardalya
Adını Akdeniz kıyılarında bulunan bir İtalyan adası olan Sardinya'dan alan Sardalya, bu denizin en lezzetli balıklarından birisidir. 
"Uzun ömür iksiri" olarak bilinen Sardalya, Avrupa Sağlık örgütü tarafından çocuklar, hamileler, sporcular için önerilen bir balık. Protein, kalsiyum, B12 ve D vitamini zengini olmasının bu şöhretinde payı büyük.

Uskumru
Kuzey denizlerinin en bereketli bölgeleri olan İzlanda ve Norveç'ten gelen Uskumru, soğuk sularda yaşadığı için oldukça yağlı ve lezzetli. 25 yaşına dek yaşayabilen Uskumru, omega-3 v eprotein konusunda en iddalı balıklardan biri. 
Balık ekmek kültürünü vazgeçilmezi ola Uskumru, kalp, beyin ve kemik sağlığı için de çok faydalı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart